18V Аголен ударен одвртувач 3/8-1/2 102Nm 2x1.7Ah POWERSTACK

29.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

DEWALT Аголен  ударен одвртувач со напон 18V и прифат 3/8-1/2 POWERSTACK

Оваа батериска крцкалка се напојува со мотор без четкички кој обезбедува максимална вредност на вртежниот момент од 102 Nm и вредност на брзината на мирување од 0-300 вртежи во минута, што го олеснува затегнувањето на навртките и завртките и отстранувањето на навртките кои тешко се олабавуваат.

Куќиштето од најлон зацврстено со стаклени влака, со затворена глава ја зголемуваат заштитата од оштетување од автомобилски масла и растворувачи кои се наоѓаат на работното место.
Интегрираната LED батериска светилка ќе ја подобри видливоста на вашето работно место, а безбедносната брава на прекинувачот за стартување на алатката спречува случајно активирање.

Содржи
(2) 18V PowerStack GFN батерија со капацитет од 1,7 Ah
(1) Полнач

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2,02 кг
Димензии (пакет) 19 × 42 × 7 cm
Платформа

Бренд

Технологија

EAN: 5035048793282