18V Кружна пила 184x16mm Brushless 2x5Ah POWERSTACK

Категорија SKU: DCS570H2T-QW
Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:5 Ah
Дијаметар на пилата:184 mm
Прифат на пилата:30 mm
Број на вртежи:5500 rpm
Аголно сечење до:57 °
Длабочина на сечење при 90°:67 mm
Длабочина на сечење при 45°:51 mm
Тежина:3.6 Kg
Должина:355 cm
Висина:245 cm

37.990,00 ден 45.990,00 ден

Нема на залиха

Опис

Кружна пила со напон 18 V
Погодна за надолжно, попречно и дијагонално сечење на дрво и друг градежен материјал.
Батеријата DEWALT POWERSTACK 5Ah е нашата најмоќна, најефикасна и најдолготрајна батерија во својата класа. Истата ви овозможува и до два пати повеќе сечење.
Мотор без четкички за поголема сигурност и издржливост при работа. Непречено прилагодување на аголот за сечење до 57 степени.
Максимална длабочина на сечење до 65mm. Дополнителната рачка ви овозможува безбедна работа со две раце, при што добивате оптимален баланс и работа без замор. LED светло за подобра видливост при работа.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 9,4 кг
Димензии (пакет) 44 × 33,3 × 30,1 cm
Платформа

Бренд

Технологија

EAN: 5035048807385