18V Сет вибр. дупчалка + аголна брусилка 2x2Ah V20

Категорија SKU: SFMCK471D2S-QW

15.490,00 ден 21.990,00 ден

На залиха

Опис

Овој сет алати е дел од новата платформа на STANLEY® FATMAX® V20. Платформата опфаќа широка програма на алати наманети за вашата работилница, домот или градината. Со подобрена батериска технологија и SAMSUNG ќелии, вашите V20 алати се секогаш подговени за акција.

Сетот ги содржи счедниве модели:

SFMCD700 – 18V дупчалка-одвртувач со 1.500 rpm и 50Nm вртежен момент.
SFMCG400 – 18V аголна брусилка со 8.500 rpm и 125mm дијаметар на диск.

Комплетот доаѓа со две батерии V20 со напон од 18V и капацитет од 2Ah, брз полнач и торба за складирање и транспорт.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 6,881 кг
Димензии (пакет) 49 × 28,5 × 24,6 cm
Бренд

Платформа

EAN: 5035048738436