18V вибр. дупчалка/одвртувач 2x1.5Ah V20

13,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Вибрациона дупчалка/одвртувач со напон 18V. Доаѓа во куфер со 2×1.5Ah батерии и полнач.

Моќен мотор со 2 брзини за оптимален пренос на моќност за работа со навртување или дупчење, со максимален вртежен момент до 50Nm. Променлива брзина до 1500 вртежи во минута за оптимално прилагодување на материјалот и дијаметарот на дупчење. Механизам на удар со максимална стапка на удар од 25500bpm за брз напредок при дупчење во ѕид, бетон и цигла.

Индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата. Компактна конструкција и ергономски дизајн со голема гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со време на осветлување од 20 секунди по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дупчалката/одвртувачот е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.9 кг
Димензии (пакет) 32.4 × 11.5 × 30.2 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048723791