2x18V Косилка за трева 2x2.5Ah 33cm 35L

17.990,00 ден 24.990,00 ден

На залиха

Опис

BLACK+DECKER Косилка за трева 2×2.5Ah 33cm 35L

Оваа косилка за трева се напојува со две батерии од 18 волти, кои обезбедуваат моќност и време на работа од 36 волти.
Лесната, компактна батериска косилка има ширина на сечење од 33 cm – идеална за мали до средни тревници (до 250 m²). 5-кратното централно прилагодување на висината на сечењето (25 – 65 mm) и дизајнот со крилести ножеви гарантираат оптимални резултати во сечењето и ефективно собирање трева.
Кошницата за собирање трева од 35 литри со индикатор за ниво собира многу трева и покажува кога садот треба да се испразни. Дел од системот за батерии од 18 волти POWERCONNECT™: батериите од 18 V може да се користат со сите алати за батерии BLACK+DECKER 18V, градинарски алат и апарати за домаќинство.
Преклопните рачки и рачката за носење ви овозможуваат лесен транспорт и складирање.

Доаѓа со:
(2) 18V/2,5Ah литиум-јонски батерии

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 15,05 кг
Димензии (пакет) 68,5 × 38 × 36 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048723241