2x18V Перач под висок притисок 110 bar Brushless без опрема

36.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT 2x18V Перач под висок притисок 110 bar Brushless, БЕЗ ОПРЕМА

Оваа машина за перење под притисок се напојува со 2 x DEWALT 18V XR батерии ( се продаваат одделно). Со 3 режими на притисок, можете да го прилагодите притисокот за да одговара на работната задача, што го прави идеален за сè. од нежно чистење до чистење на тешки места. Овој перач под притисок е изградена да трае, а неговата телескопска рачка го прави уште полесен за транспорт и складирање. Без разлика дали сте професионален или обичен корисник, машината за перење под притисок DEWALT 2x18V е совршено безжично решение за вас.

Други функции:

Алуминиумска пумпа – високо отпорна со долг работен век.
3 режими на притисок: низок (70 Бар), висок (85 бари), турбо (110 бари).
Вграден простор за складирање – Лесен и брз пристап до додатоците, го намалува можност за До 63 минути работа* (*кога користите две батерии DEWALT DCB548 XR FLEXVOLT 12Ah во низок режим со турбо млазница)
Оваа верзијата се испорачува како основна единица (без батерии и полнач).

Содржи
(1) Црево со висок притисок (6 m)
(1) Млазница за пиштол
(1) Резервоар за пена 0,6 l
(1) Склоп на црево за самовшмукување (3 m)
(1) Турбо/ротациона млазница
(1) Прилагодлива млазница
(1) Филтер за влез на вода
(1) Универзален адаптер за градинарско црево
(1) Врв за чистење на млазницата

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 16,31 кг
Димензии (пакет) 49 × 75 × 40 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048795613