Косилка за трева 1200W 32cm 35L

6,290.00 ден 8,590.00 ден

На залиха

Опис

Моќна компактна косилка од 1200 W и должина на сечење од 32 см
Новиот дизајн на сечилото гарантира високи перформанси, нудејќи +80% поголем капацитет на собирање трева и подобри резултати при сечење.
Идеалн за градини до 300 m².
Интуитивен индикатор за корпа: ви овозможува да знаете кога корпата треба да се испразни.
Интегрираната рачка го олеснува носењето.
Компактна и лесна за складирање.

Тежина на производот 8,33 кг
Ширина на сечење 32 см
Капацитет за собирање трева 35L
Прилагодливи висини: 20-60 mm
Механизам за сечење: E-Drive

Вклучува:
(1) Кабел од 32cm

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 10.207 кг
Димензии (пакет) 65 × 36 × 34 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048682685