54V Стабилна пила 305mm FLEXVOLT 2x9Ah

Категорија SKU: DCS781X2-QW
Напон на батерија:54 V
Капацитет на батерија:6 Ah
Дијаметар на пилата:305 mm
Прифат на пилата:30 mm
Број на вртежи:3800 rpm
Аголно наклонување на пилата:49 "
Аголна ротација на пилата:60/50 "
Сечење при 90°/45° ( В x Ш ):63x268 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ):110x303 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ):112x211 mm
Максимална длабина на пресек:170 mm
Длабочина на сечење при 90°:112 mm
Длабочина на сечење при 45°:56 mm
Тежина:25.5 Kg
Тежина со батерија:27.5 Kg
Должина:770 cm
Ширина:470 cm
Висина:396 cm

119,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Исклучителна оперативна ефикасност се постигнува преку комбинацијата на сечилото, дизајнот со моторот без четки и регенеративната технологија за сопирање
Екстракцијата на прашина компатибилна со AirLock обезбедува почиста, побезбедна работна средина
Безжичната контрола на алатот овозможува директно поврзување со компатибилна правосмукалка за подолго време на работа и подобрена ефикасност

DCS781 е врвна батериска кружна пила, способна да направи до 675 сечења со дебелина од 83 mm со една батерија XR FLEXVOLT 9Ah.
Моќниот мотор без четкички 54V нуди капацитет на сечење од 310 x 90 mm висина на сечење до 165 mm, а технологијата за регенеративно сопирање го продолжува времето на работа со пренасочување на изгубената енергија назад кон батеријата. Дизајниран за висока прецизност со двојни хоризонтални шини и плоча за поставување од нерѓосувачки челик со агли од 0, 15, 22,5, 31,6, 35,3 и 45 степени.
Другите карактеристики вклучуваат безжична контрола на алатот што овозможува автоматско запирање и стартување на вадење прав кога се користи со DCV586M, XPS систем за странично позиционирање за најголема прецизност и видливост без потреба од калибрација, и странични рачки кои се продолжуваат од 100 mm за материјална поддршка и поголема подвижност на градилиштето.

Индикаторот за сечење XPS обезбедува брзо и прецизно позиционирање на ножот додека го осветлува работното парче, ја зголемува работната ефикасност, не е потребно прилагодување. комбинација на агли Одлични перформанси на сечење и за мали профили и за големи структурни греди до 90 x 310 mm Функцијата за заклучување на откос го прави поставувањето на косите побрзо и полесно, овозможувајќи му на корисникот брзо прилагодување на аглите од 0° до 50° лево и од 0° до 60° десно Интуитивното аголно заклучување со обработени запирачи обезбедува прецизно и едноставно поставување на аголот до 49° лево и десно Раширените странични рачки ја подобруваат преносливоста и ракувањето додека обезбедуваат стабилна основа за пошироки материјали. Иновативната бразда за жлеб ви овозможува да ја прилагодите длабочината на сечењето кога правите жлебови. Основа и ограда дизајнирани машински и проверени според највисоките стандарди за точност за да се обезбеди точност од 0,1 ° во критичните апликации.

Содржи
(1) XR 8A полнач
(1) батерија XR FLEXVOLT од 9,0 Ah
(1) 60T XR EXTREME RUNTIME 305mm обрач за синџир
(1) Стабилизатор
(2) База
(1) Стегач

Дијаметар на сечилото – 305 мм
Отвор на сечилото – 30 мм
Длабочина на сечење – 165 x 19 mm
Дебелина на сечилото на пилата – 2,16 мм
Капацитет на батеријата – 9 Ах

Капацитет на сечење (45°/45°) – 219 x 54 mm
Капацитет на сечење (90°/90°) – 310 x 90 mm
Капацитет на сечење (45°/90°) – 219 x 90 mm
Капацитет на сечење (90°/45°) – 310 x 54 mm

Брзина на сечилото – 3800 вртежи во минута
Без брзина на оптоварување (RPM) – 3800

Ширината на производот – 495 мм
Висина на производот – 450 мм
Тежина на производот – 23,2 кг
Тежина (со батерија) – 24,7 кг
Должина на производот – 775 мм

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 23.2 кг
Димензии (пакет) 81.9 × 58 × 48 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5054905310646