Косилка за трева 1600W 38cm 45L

12,990.00 ден 16,490.00 ден

На залиха

Опис

BLACK&DECKER Моќна косилка од 1600W
Новиот ергономски дизајн со гумена рачка обезбедува поголема удобност и маневрирање.
Идеалена за косење до 600m2, што е еквивалентно на 3 тениски игралишта.

Новата косилка за трева вклучува сечило со 80% поголем капацитет за собирање и индикатор за полна кутија со капак што ќе се подигне кога резервоарот ќе се наполни.
Лесно прилагодување на висината на сечењето со еден лост.

Капацитет на кутијата за трева – 45л
Тежина на производот 15,28 кг
Ширина на сечење 38 см
Број на поставки за висина на сечење – 4

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 17.811 кг
Димензии (пакет) 78 × 42 × 43.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048682784