Косилка за трева 1800W 42cm 50L EasySteer

14,990.00 ден 18,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Моќна компактна косилка од 1800 W и должина на сечење 42 cm
EASYSTEER: Нов иновативен ергономски дизајн на рачката која овозможува маневрирање, пристапност и максимален капацитет на сечење дури и при присуство на пречки.
Идеален за големи градини над 600 m².
Новиот дизајн на сечилото гарантира 80% поголем капацитет за сечење во споредба со претходниот.

50L капацитет на корпата за собирање трева: собира повеќе трева и го намалува времето на празнење.
Интуитивен индикатор за корпа: ви овозможува да знаете кога корпата треба да се испразни.

Капацитет на кутијата за трева – 50 л
Механизам за сечење E-Drive
Тежина на производот – 15,28 кг
Ширина на сечење – 42 см
Број на поставки за висина на сечење  – 4
Прилагодливи висини на сечење од 20-70mm

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 19.2 кг
Димензии (пакет) 79.3 × 47 × 44 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048682852