Kraftform Kompakt W 1 VDE комплет алати за електричари 17 ком

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

13,990 ден

Има Залиха

EAN: 4013288208798 SKU: 5136027001 Категории: , БРЕНД:

Опис

 • Wera 05136027001 Kraftform Kompakt VDE заменлив Екстра тенок сет шрафцигер од 17 парчиња со клешти Knipex VDE 6-во-1

  Комплет шрафцигер со заменливи сечила Wera Kraftform Kompakt VDE со 2 x 817 рачки за шрафцигер  Kraftform VDE и 1 x Knipex мултифункционална клешта.

  Содржи:

  817 VDE: 2 x 9 x 102 mm VDE рачки
  KK 62 iS Phillips Slim: 1 x PH 1 x 154 mm, 1 x PH 2 x 154 mm
  KK 65 iS PZ Pozi Тенок: 1 x PZ 1 x 154 mm, 1 x PZ 2 x 154 mm
  KK 65 iS PZ/S Pozi/Slot Тенок: 1 x # 1 x 154 mm, 1 x # 2 x 154 mm
  KK 67 i TORX: 1 x TX 10 x 154 mm
  KK 67 iS TORX тенок: 1 x TX 15 x 154 mm, 1 x TX 20 x 154 mm, 1 x TX 25 x 154 mm
  KK 60 i Слот: 1 x 0,4 x 2,5 x 154 mm
  Тенок слот KK 60 iS: 1 x 0,6 x 3,5 mm x 154 mm, 1 x 0,8 x 4 mm x 154 mm, 1 x 1 x 5,5 mm x 154 mm
  K70 Велкро лента: 1 x 70 x 50 mm
  1 x Knipex 13 96 200 Мултифункционални VDE клешти

 • Компонентите на KK VDE се подложени на тест за диелектрична сила под оптоварување од 10.000 волти во водена бања за да ги уверат корисниците дека нивните шрафцигери се исцрпно тестирани за нивната најважна карактеристика; нивната изолација. Секој поединечен шрафцигер и компонента Wera VDE е подложен на овој тест за да се гарантира безбедно работење до 1.000 волти.

  Двете рачки во овој сет се карактеризираат со ергономија на Kraftform; со тврди зони за фаќање за големи работни брзини и меки зони кои обезбедуваат удобност при интензивна употреба и висок пренос на вртежен момент.

  За сечилата Kraftform Kompakt VDE: системот за рачка/заменливи сечила овозможува брза размена на сечилото и повеќекратни апликации. Екстра-тенките ножеви овозможуваат пристап и активирање до вдлабнати завртки и пружински елементи. Идеален за затворени простори, идеален за тимови за одржување и електрични изведувачи.

  Вклучен е и еден пар Knipex мултифункционални VDE (13 96 200) клешти за електрична инсталација; клештите заменуваат до 6 поединечни алатки за електрична инсталација: сечење, соголување, фаќање, виткање, бришење и стегање – сите во една алатка. Со шепа за нежно држење. Хромирана за подобра заштита од ‘рѓа, со изолирани повеќекомпонентни обвивки за држење. Сите се чуваат во робусна и лесна текстилна торбичка.

Дополнителни Информации

Бренд