Автоматска бланкерица на кабел 180mm 0,2-6mm2

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

3,190 ден

Има Залиха

Карактеристики

Шифра 12 62 180
EAN – Баркод 4003773054573
Димензии 180x75x21 mm
Капацитет на соголување изолација 0,2 – 6,0 mm2
AWG 24 – 10
Težina klešta Тежина 151 g

 

Опис

  • Ја отстранува изолацијата на кабелот од стандардните материјали без потреба од рачно прилагодувањеСитно прилагодлива нулта корекција на прилагодувањето на сечилото според посебните барања на материјалот, на пример: поради големи температурни разликиКомпактна, практична и лесна алатка

   За единечни, повеќекратни и фини-жични кабли од 0,2 до 6 mm2

   Тесна глава за употреба во тесни простори

   Со секач за бакарни и алуминиумски жици до 2,5мм2

   Со прилагодлива должина на стоп од 6,0 – 18,0 mm за постојани должини на соголување

   Тело изработено од пластика засилено со фиберглас

   Сечилата се направени од специјален челик за алат стврднат во масло

Дополнителни Информации

Бренд

Може да ве интересира…