Апарат за заварување INVERTOR MMA 160A Ø4.0 Со LCD маска

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

13,990 ден 15,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 5.3 Kw
Напон на отворено коло 60 Volt
Електроди кои се користат 1.6-4.0 mm
Опсега на струја на заварување 10-160 Amp
Работен циклуз 160@45% Amp
Димензии 390x145x310 mm
Тежина 6.1 Kg
EAN: 8004386614426 SKU: STAR4000PRO Категорија:

Опис

STANLEY  STAR 3200-4000-7000 PRO инвертерски апарат за заварување во MMA режм со обложени електроди со диј аметар од 1, 6-5mm.
Системи за регулација, HOT START, ARC FORCE и ANTI STICK кои се користат во уредот овозможуваат да се постигне висока ефикасност и квалитет на извршената работа.
Малата големина на инвертерот обезбедува лесен транспорт и ви овозможува да работите дури и на височини.

ПРО Комплетите се испорачуваат во транспортен куфер со LCD Maska

 

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.9 кг
Димензии(пакет) 36 × 16 × 26.5 cm
Платформа

Технологија

Бренд

STANLEY