КНП PreciStrip16 Автоматска бланкерица на кабел

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

7,599 ден

Има Залиха

Карактеристики

 

Капацитет за соголување 0.08 -16.0 mm²
AWG 28-6
Димензии 190x120x28 mm
Тежина 180 gr

Опис

Едноставно и прецизно соголување на фини жици и цврсти кружни кабли со широк опсег на на пресеци од 0,08 до 16 mm² со само една клешта
Добро држење обезбедено со полукружни метални држачи со жлебови; точно сечење благодарение на параболичното сечило за соголување
Патентиран механизам ја регулира длабочината на сечењето; неутралната точка може да се прилагоди во фини чекори во посебни работни услови (изолациски материјал, температура)

Дополнителни Информации

Бренд