12V Дупчалка/одвртувач 1×1.5Ah USB

3,290 ден 6,190 ден

BDCDD12S1-QW

Има Залиха

Дупчалка/одвртувач со напон од 12V. Доаѓа со 1×1.5Ah батерија и USB кабел за полнење.

Моќен и брз алат за дупчење во дрво и метал како и за сите задачи со навртување. Променлива брзина за врвна контрола при работа која има 11 позиции. Ергономски дизајн со мека рачка против лизгање која обезбедува удобност при работа и LED светло за олеснета работа во затемнети простории. Дупчалката/одвртувач е дел од новиот B&D USB систем чија батерија може да се користи и како пренослив полнач за мобилни телефони и таблети. При мирување батеријата која е полна може да издржи 90 дена, а капацитетот да не се намали под 80%, што овозможува да не се полни пред секоја употреба.

 
Напон 12 V
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Механички брзини /
Максимален вртежен момент 26 Nm
Број на вртежи 0-550 rpm
Број на удари / bpm
Макс. дупчење во бетон / mm
Макс. дупчење во дрво 25 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Капацитет на стезна глава 10 mm
Тежина 1.14 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 203 mm
Висина 205 mm
Ширина / mm