18V Вибрациска дупчалка/одвртувач 2×1.5Ah, прибор, организер

9,790 ден

BCD003BAST-QW

Нема Залиха

Вибрациска дупчалка/одвртувач со напон од 18V. Доаѓа во куфер-организер со 2×1,5Ah батерии, полнач, 160 додатоци за секоја намена.

Идеален за секакво дупчење и навртување во дрво, метал и пластика и опција чекан за дупчење во ѕид и бетон. Има 2 брзини, 11 позиции кои обезбедуваат прецизна контрола и прекинувач преку кој се регулира брзината. Брзо и едноставно менување на батеријата која држи до 80% во текот на 90 дена без користење, нема потреба да се полни пред секоја употреба. Ергономски дизајн и мека рачка против лизгање која обезбедува удобно користење и LED светло кое ја осветлува работната површина.

Напон 18 V
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 45 Nm
Број на вртежи 0-360/0-1400 rpm
Број на удари 21.000 bpm
Макс. дупчење во бетон 10 mm
Макс. дупчење во дрво 25 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Капацитет на стезна глава 10 mm
Тежина / Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm