18V Kомбиниран чекан SDS-Plus 3J 1x5Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

34,990 ден 42,490 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Ударна енергија 3 J
Број на вртежи 0-1550 rpm
Број на удари 0-4300 bpm
Макс. дупчење во бетон 28 mm
Макс. дупчење со круна 65 mm
Макс. дупчење во дрво 30 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Прифат на стезна глава SDS+
Тежина 2.7 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 404 mm
Висина 187 mm
Ширина 84 mm
SKU: DCH263P1-QW Категории: , БРЕНД:

Опис

Kомбиниран чекан со напон од 18V и прифат SDS-Plus. Има енергија на удар од 3Ј и доаѓа со 1x5Ah батерија и полнач.

Компактен, лесен и ергономски дизајн за поголем комфорт и светло бела LED сијаличка за подобрена видливост. Мотор без четкици со висок капацитет XR. Има опција за удар, ротирачко дупчење во дрво и метал и комбинација од двете.

Идеален за дупчење и фиксирање дупки во бетон, цигла и ѕид од 4мм до 28мм. Изведува ниски вибрации од 9.1m/s² минимизирајќи го заморот на корисникот.