Аку. комби. чекан SDS-Plus 18V 1.5J 20mm BRUSHLESS

Категорија SKU: FMCD900M2S-QW
Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:4 Ah
Ударна енергија:1.5 J
Број на удари:5775 bmp
Макс. дупчење во бетон:20 mm
Макс. дупчење во дрво:30 mm
Макс. дупчење во метал:13 mm
Прифат на стезна глава:SDS-MAX
Тежина со батерија:2.8 Kg
Должина:380 cm
Висина:220 cm

25,590.00 ден

Нема на залиха

Опис

Моќен 18V SDS-plus комбиниран чекан за дупчење во сите тврди материјали. Долготрајно работење со едно полнење на батериите, благодарение на иновативниот мотор без четкици. Компактен и ергономски дизајн со мала тежина и гумирани ракофати за полесно ракување. Поседува 3 режими на работа, дупчење со вибрации, само чукање, и само ротирање. Интегрирано LED светло за работа во темни или не осветлени простории. Доаѓа со странична рачка која се прилагодува во повеќе позиции, 2 батерии со капацитет од 4Ah, брз 2A полнач и практична торба за транспорт и складирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5.211 кг
Димензии (пакет) 41.5 × 16 × 31 cm
Бренд

EAN: 5035048693025