Косилка за трева 1400W 34cm 40L

Категории , SKU: BEMW461BH-QS

11,490.00 ден 14,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Моќна компактна косилка за трева со 1400W и должина на сечење 34cm.
Нова ергономски дизајнирана рачка Edge-Max систем, за ефикасно сечење блиску до рабовите. Идеална за градини до 400 m²

Новата Bike handle рачка овозможува одлично маневрирање, а новиот дизајн на сечилото гарантира +80% подобро собирање трева и подобри резултати во споредба со претходниот.
Интуитивен индикатор за корпа: ви овозможува да знаете кога корпата треба да се испразни.
Прилагодливи висини со задна рачка: 20- 70 mm.
Вградената рачка го олеснува носењето.

Капацитет на кутијата за трева – 40 л
Механизам за сечење E-Drive
Тежина на производот – 13,53 кг
Ширина на сечење – 34 см
Број на поставки за висина на сечење – 4

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 15.571 кг
Димензии (пакет) 76 × 39 × 41 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048682739