Површинска пумпа за чиста вода 800W 3500 l/h

7.640,00 ден

На залиха

Опис

Површинска пумпа со влезна моќност од 800W за пренесување и пумпање чиста вода за рачно и автоматско наводнување на градините. Сигурен и многу издржлив мотор со висока температурна заштита.

Компактен дизајн и обвивка изработена од нерѓосувачки челик отпорен на корозија со интегрирана рачка на врвот на пумпата за удобно носење и транспорт.

Дополнителни информации

Платформа

Бренд