Апарат за заварување INVERTOR MMA 170А хоби

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

9,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 4.9 Kw
Напон на отворено коло 60 Volt
Електроди кои се користат 1.6-3.25 mm
Опсега на струја на заварување 35-160 Amp
Работен циклуз 160@60% Amp
Димензии 275x130x170 mm
Тежина 3.5 Kg
EAN: 8004386500453 SKU: EXTRA170 Категории: ,

Опис

EXTRA 170-200
Ви овозможува да заварите разни видови метали со многу видови електроди:
рутилна, базична, не’рѓосувачки челик, леано железо итн.
HOT START: зголемувањето на дополнителната моќност го олеснува активирањето
на лакот. Многу корисно за електроди кои тешко се палат.
ANTI-STICKING: го елиминира лепење на електродата на парчето.
ARC FORCE: ја зголемува струјата кога лакот за заварување е краток.

Дополнителни Информации

Платформа

Технологија

Бренд