Дигитален мерач за притисок во гуми

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

990 ден

EAN: 3253560808747 SKU: STHT80874-0 Категории: ,

Опис

Ви овозможува лесно да го следите притисокот во гумите
Удобна рачка против лизгање
Точност 0,01

Јасен дигитален екран
Интегриран LED за подобра видливост
Притисокот може да се чита во PSI, BAR, kgfcm2 или KPA
Вклучува батерии

Опсег на работен притисок (бар) Од 0 до 6,2 бари
Ширината на производот 13 мм
Тежина на производот 0,09 кг
Должина на производот 224 мм

Универзална употреба

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.1 кг
Димензии(пакет) 22.5 × 12.5 × 3 cm
Бренд