Косилка за трева 2000W 48cm 50L 3 in 1

17.990,00 ден 23.990,00 ден

На залиха

Опис

Оваа моќна електрична косилка за трева од 2000 W и ширина на сечење од 48 cm е идеална за одржување на големи тревници.

3-во-1:
Режим за собирање на тревата во корпата
Режим со странично исфрлање на тревата
Режим на малчирање

Целосниот прекинувач, гумената рачка за туркање и 7-кратното прилагодување на централната висина нудат високо ниво на удобност при работа.
Капацитетот од 50 литри овозможува долги интервали на косење без прекин, а дизајнот EdgeMax овозможува исклучително блиско косење до ивиците.
Преклопливите рачки за туркање и рачката за носење ви обезбедуваат лесен транспорт и складирање.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 23,191 кг
Димензии (пакет) 88,5 × 55,5 × 42 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048656594