Соковник 600W

4,799 ден

BXJE600E

Има Залиха

Соковник со влезна моќност од 600W и 2 брзини за постигнување врвни перформанси.

Висококвалитетен филтер од нерѓосувачки челик кој овозможува максимален проток на течност и надворешна површина која не дозволува оставање отпечатоци од прсти. Широк отвор од 62мм за внес на овошје и зеленчук во соковникот. Можност за целосно демонтирање на соковникот за лесно чистење и делови кои се перат во машина за миење садови. Поседува резервоар за сок од 0,55 литри и резервоар за отпадни лушпи со капацитет од 1,2 литри. Соковникот поседува систем за заклучување за поголема заштита и нелизгачки ногарки за поголема стабилност.