Тостер скара 2200W

5,999 ден

BXGR2200E

Има Залиха

Мултифункционален тостер и скара со влезна моќност од 2200W што овозможува брзо загревање на плочите и површина за готвење со димензија 29x23cm.

Поседува регулатор за температура за прилагодување на посакуваната моќност и 6 разлини нивоа за затворање до 180° во зависност од храната што се подготвува. Плочите имаат нелеплив завршен слој што овозможува готвење без лепење на храната и готвење без или со малку масло. Отстранливиот сад за собирање на вишокот маснотии од храната овозможува готвење со помалку чад и мирис. Висококвалитетна конструкција од нерѓосувачки челик што има рачка која не се загрева, нелизгачки ногарки и интегрирана брава во рачката која овозможува целосно да се затвори тостерот и да се чува вертикално. Плочите за готвење се без PFOA.