12V Компактен чекан SDS-Plus 1.1J 2x3Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

23,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 12 V
Капацитет на батерија 3 Ah
Ударна енергија 1.1 J
Број на вртежи 910 rpm
Број на удари 4280 bpm
Макс. дупчење во бетон 14 mm
Макс. дупчење со круна / mm
Макс. дупчење во дрво 13 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Прифат на стезна глава SDS+
Тежина 1.7 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 265 mm
Висина 176 mm
Ширина 76 mm
EAN: 5035048741900 SKU: DCH072L2-QW Категории: ,

Опис

Компактен чекан со напон од 12V и прифат SDS-Plus. Има енергија на удар од 1.1J и доаѓа со 2x3Ah батерии и полнач.

Моќен мотор без четкици кој обезбедува подобро работно време и издржливост и електронски мек старт за подобра контрола при стартување на алатот. Електронската сопирачка брзо го запира вртењето кога ќе се ослободи прекинувачот, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој при работа обезбедувајќи поголема безбедност.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.41 кг
Димензии(пакет) 43.5 × 35 × 12 cm
Платформа

Бренд