18V Kомбиниран чекан SDS-Plus 2.1J без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

29,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија / Ah
Ударна енергија 2.1 J
Број на вртежи 1100 rpm
Број на удари 4600 bpm
Макс. дупчење во бетон 24 mm
Макс. дупчење со круна / mm
Макс. дупчење во дрво 26 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Прифат на стезна глава SDS-Plus
Тежина 2.5 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 301 mm
Висина 202 mm
Ширина 85 mm
SKU: DCH273N-XJ Категории: ,

Опис

Комбиниран чекан со напон од 18V и прифат SDS-Plus. Има енергија на удар од 2.1Ј и доаѓа без опрема.

Компактен, лесен и ергономски дизајн за поголем комфорт и светло бела LED сијаличка за подобрена видливост. Мотор без четкици со висок капацитет XR. Има опција за удар, ротирачко дупчење во дрво и метал и комбинација од двете.

Идеален за дупчење и фиксирање дупки во бетон, цигла и ѕид од 4мм до 24мм. Изведува ниски вибрации од 6.6m/s² минимизирајќи го заморот на корисникот.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.11 кг
Димензии(пакет) 33 × 21.5 × 10 cm
Платформа

Бренд