Аку. комби. чекан SDS-Plus 18V 1.5J 20mm BRUSHLESS

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

25,590 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 4 Ah
Ударна енергија 1,5 J
Број на вртежи rpm
Број на удари 5775 bpm
Макс. дупчење во бетон mm
Макс. дупчење со круна mm
Макс. дупчење во дрво 30 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Прифат на стезна глава
Тежина 2,1 Kg
Тежина со батерија 2,8 Kg
Должина mm
Висина mm
Ширина mm
EAN: 5035048693025 SKU: FMCD900M2S-QW Категорија:

Опис

Моќен 18V SDS-plus комбиниран чекан за дупчење во сите тврди материјали. Долготрајно работење со едно полнење на батериите, благодарение на иновативниот мотор без четкици. Компактен и ергономски дизајн со мала тежина и гумирани ракофати за полесно ракување. Поседува 3 режими на работа, дупчење со вибрации, само чукање, и само ротирање. Интегрирано LED светло за работа во темни или не осветлени простории. Доаѓа со странична рачка која се прилагодува во повеќе позиции, 2 батерии со капацитет од 4Ah, брз 2A полнач и практична торба за транспорт и складирање.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 5.211 кг
Димензии(пакет) 41.5 × 16 × 31 cm
Бренд