Прочистувач на воздух 20m2 60m3/h

4.490,00 ден 7.190,00 ден

На залиха

Опис

BLACK&DECKER Прочистувач на воздух

Погоден за простории до 20 m2.
Се одликува со двоен систем за филтрирање Pure Air Boost со пред-филтер и EPA12, со задржување од 99,5%, генерира чист воздух во сите сезони од годината.
Стапката на емисија на чист воздух (CADR) е 60 m3/h.

Дополнителни карактеристики:
Избор од 3 брзини на вентилатор,
Ноќен режим со дополнително ултра тивко работење на 19 dB,
Индикатор за замена на филтерот,
Должина на кабел 170 cm.

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2,20 кг
Димензии (пакет) 44,50 × 22,10 × 18,40 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8432406540033