18V Реципрочна пила FVA 1x6Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

41,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 6 Ah
Движења во минута 0-3000 spm
Висина на движење 28.6 mm
Аголно сечење до / °
Сечење во дрво до 300 mm
Сечење во метал до 130 mm
Сечење во PVC до 160 mm
Сечење на обоени метали до / mm
Тежина 3.5 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 440 mm
Висина 160 mm
Ширина / mm
EAN: 5035048740132 SKU: DCS386T1-QW Категории: ,

Опис

Реципрочна пила со напон 18V од серијата FVA- FLEXVOLT ADVANTAGE. Доаѓа во куфер со 1x6Ah батерија и брз полнач.

Мотор без четкици за продолжено работно време, доверливост и издржливост. Реципрочната пила има интелигентен активирач со променлива брзина и прекинувач за заклучување. Стегач на сечилото без клуч кој овозможува менување без дополнителни алати.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место и ергономска рачка со гумена обвивка која обезбедува врвна удобност на корисникот при користење.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 8.54 кг
Димензии(пакет) 44 × 33.5 × 29.5 cm
Платформа

Технологија

Бренд