3.6V Одвртувач за склопување мебел 1.5Ah USB

1,850 ден 2,990 ден

BCRTA01-XJ

Има Залиха

Средете ги работите дома со Li-Ion HEXDRIVER одвртувачот на BLACK+DECKER. Со вртежен момент од 5.5Nm и 180rpm, секоја домашна задача ќе ја завршите брзо и со леснотија. ЛЕД светлото ви овозможува работа во темни места а батеријата останува наполнета и до 18 месеци, што значи дека секогаш сте спремни за вашиот следен проект. Доаѓа интегрирана 3.6V Li-Ion батерија која се полни со micro USB полнач од било кој уред во вашиот дом. Има стезна глава која овозможува затегање на битови но и аголни имбус клучеви, што го прави овој одвртивач идеален за склопување на вашиот нов мебел.

 

Напон 3.6 V
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Механички брзини 1
Максимален вртежен момент 5.5 Nm
Број на вртежи 180 rpm
Број на удари / bpm
Макс. дупчење во бетон / mm
Макс. дупчење во дрво / mm
Макс. дупчење во метал / mm
Капацитет на стезна глава 6.25 mm
Тежина Kg
Тежина со батерија 0.4 Kg
Должина mm
Висина mm
Ширина mm